Jsme český výrobce železničních modelů o velikosti "0" v modelovém měřítku 1:45. Měřítko "0", právem nazývané jako královská velikost, spojuje svým rozchodem kolejí 32 mm i ve světě produkovaná modelová zmenšení 1:43,5 a 1:48. Naše modely jsou ztvárněny z ocelového plechu s maximálním citem pro detail i přesnost ke skutečnosti. Produkce se tak dá nazvat Tinplate Fine Scale, vychází z opravdových podrobností, ke konstrukci doplňků vagonu je použito i dřevo, pochopitelně tam, kde je tento přírodní materiál použit ve skutečnosti. Základem pro všechny naše návrhy jsou skutečné předlohy a detaily lokomotiv, vagonů a potřebných doplňků. Jako jedni z mála evropských výrobců železničních modelů můžeme hrdě prohlásit, že naše portfolio je vyráběno v České republice a to převážně metodou "hand made". Pochopitelně s pomoci nejmodernější výrobní a výpočetní techniky.
Široká nabídka vagonových dvojkolí umožňuji dokonalou jízdu po všech typech nulkových kolejí od všech světových výrobců. Výška koleje se podle producenta pohybuje od 3,12 mm do 7 mm a tak od výšky koleje 4 mm volte u vybraného produktu okolek Tinplate.

Tradice výroby železničních modelů v Čechách nás zavazuje a název TIOKA IKARIA nebyl vybrán náhodně.
Malá železnice s logem TIOKA a později IKARIA je známa už od konce prvé poloviny dvacátého století. Po druhé světové válce produkoval pan L. Tioka ve své brněnské továrně plechové železniční modely ve velikosti 0. Kdo by neznal parní lokomotivu 1B1 s dvouosým tendrem, napájenou střídavým napětím 20V s ručním přepínačem směru pojezdu umístěným v kabině, která vznikla krátce po padesátých letech minulého století. Do nabídky patřil i osobní vagon, nákladní vůz a cisterna.
Znárodněná firma se v roce 1960 přejmenovala na podnik se značkou Ikaria. Sortiment se rozšířil o čtyřnápravovou elektrickou lokomotivu (Bobina) a tramvaj. V roce 1968 se opět změnil název a vzniklo družstvo Chemoplast. Krátce nato byla výroba vláčků, na příkaz tehdejší RVHP, přemístěna z Československa do NDR.Věříme, že se Vám naše modely líbí a rádi přivítáme i jakékoliv poznatky a názory na vylepšení.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one